چهارشنبه،۰۲ اسفند،۱۴۰۲
مرکز مبادله ایران
مرکز مبادله ایران
1402/09/12
اوراق مرابحه ارزی

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

تامین مالی ارزی از طریق مرکز مبادله ایران موجب رشد تولید می شود

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: پروژه بیدبلند اهمیت قابل توجهی دارد که با حمایت بانک مرکزی و بانک ملت به تامین مالی آن کمک خواهد شد.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: پروژه بیدبلند اهمیت قابل توجهی دارد که با حمایت بانک مرکزی و بانک ملت به تامین مالی آن کمک خواهد شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات مرکز مبادله ایران، «علی عسکری» مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در آیین رونمایی از تامین مالی ارزی پروژه‌های اقتصادی کشور با عرضه اولین اوراق مرابحه ارزی کشور در مرکز مبادله ایران، گفت: پروژه‌های خلیج‌فارس با توجه به محدودیت‌های موجود عمدتا نیاز به تامین مالی ارزی دارند. بنابراین به فکر استفاده بهینه از ارز‌های ایرانیان داخل و خارج از کشور برای تامین مالی پروژه‌های بزرگ افتادیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه پروژه‌های پتروشیمی و پالایشی ارزآوری و سودآوری خوبی دارند، پروژه بیدبلند نیز در ابعاد ملی و حتی جهانی اهمیت قابل توجهی دارد که با حمایت بانک مرکزی و بانک ملت به تامین مالی آن کمک خواهد شد. گاز‌های فلری که سال‌هاست می‌سوزد و هدر می‌رود و محیط زیست را آلوده می‌کند با این پروژه مدیریت و تبدیل به ثروت خواهد شد که در تامین گاز مورد نیاز کشور موثر است.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس افزود: این ابرپروژه از ۲۷ پروژه تشکیل شده و ۱۰ پیمانکار دارد. این پروژه در ۴ استان کشور در حال انجام است و از نظر وسعت بزرگترین پروزه کشور است.

«علی عسکری» خاطر نشان کرد: تامین مالی اوراق مرابحه ارزی غیرتورمی است و با این اقدام بانک مرکزی، مرتبا منابع مالی کنترل می‌شود که به سمت تولید هدایت شود و علاوه بر اطمینان‌بخشی به سرمایه‌گذار، باعث رشد تولید و اشتغال نیز خواهد شد. این روش سرمایه گذاری ایمن است و ما به ارزی بودن پرداخت سود متعهد هستیم و با حمایت بانک مرکزی، سرمایه‌گذار مطمئن باشد که سود و سرمایه خود را به صورت ارزی و به‌موقع دریافت خواهد کرد.

وی افزود: عرضه اوراق مرابحه ارزی کمک به افرادی است که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری ارزی هستند. این سرمایه مردم می‌توانست بلااستفاده باشد، اما با این کار، کسب سود می‌کند و برای ما هم ارزشمند است، چون پروژه‌های تامین مالی می‌شود.